106 onder Eikerzee gestaan moet hebben en in de volksmond Bellem'' genoemd werd. Aldus P- D. de Vos. Steven van Bellem leefde van 1611 tot 1658, toen hij op 5 Augustus kwam te overlijden. Hij huwde op 3 Occober 164.3 Pieternella Cooper (162694). De Vos vermeldt, dat, toen hij in het huwelijk trad, in de huwelijksakte de letters ,,j.m." doorgeschrapt werden ten teken, dat hij reeds een natuurlijk kind bij een andere vrouw verwekt had. Op 18 Februari 1631 was nl. gedoopt Neelcken, onechte dochter van Steven Jacobse en van Neelcken Willems. Neelcken trouwde op haar beurt in Mei 1655 en in de doopakte van haar eerste kind heet zij Neeltje van Belm, terwijl als doopgetuige optrad de burge meester, Steven van Bellem. Men was in die dagen ten aan zien van deze zaken blijkbaar vrij liberaal Op naam van Steven van Bellem staan de functies van schepen (1652'58), burgemeester (1646, 1651, 1654 en 1658). Voorts was hij thesaurier (1647'50) en daarnevens landrechter, heemraad van Schouwen, commissaris van de Vier Bannen van Duiveland weesmeester en rentmeester generaal van Zeeland Beoosten Schelde. Bij zijn leven woonde hij aan de Poststraat, thans no. 108- Na zijn overlijden hertrouwde zijn weduwe met Jan Ockers, eveneens regent van de stad Zierikzee en drager van diverse functies van openbaar belang. Het schilderij (afb. 6) draagt een signatuur MDL (aaneen geschreven), die geïdentificeerd is als te zijn het monogram van Michiel D(e) Limborch. IV. Mr ANTHONY OCKERSSE. Men is thans verplaatst in de XVIIIe eeuw. Het doek ademt een geheel andere geest en sfeer dan de andere stukken. Hier staat voor ons de regent uit het begin van de pruikentijd met reeds Franse allures, die wel zo goed is neer te kijken op het volk, dat voor hem object is om bestuurd te worden door middel van de met behulp van de contracten van correspon dentie verkregen functies. Het doek, omvat in een vergulde lijst, wordt toegeschreven aan de schilder Spinny (afb, 7). Aan de rugzijde van het stuk staan de kwartierstaten van Anthony Ockersse in kleuren getekend. Mr Anthony Ockersse, geboren 25 Mei 1702, overleed te Middelburg op 10 Maart 1758, huwde, waarschijnlijk te Oosterland, op 1 Mei 1725 Johanna Jacoba Loncque van

Archief | 1949 | | pagina 148