XIII verpakking, waarin zij de bezettingstijd hadden doorgemaakt, te voorschijn te brengen en een paar vitrines weer de inhoud gekregen hadden, die zij vóór de oorlog aan de bezoekers van het Museum getoond hadden, moest ook de Muntenkamer ontruimd worden voor het inrichten van de tentoonstelling Behouden Schoonheid. Niet alleen moest binnen een kort tijdsbestek voor de op berging der penningen gezorgd worden, ook de vitrines moes ten verdwijnen. Een en ander stelde mij vrij plotseling voor de oplossing van een probleem, dat anders eerst later aan de orde gekomen zou zijn. Een bespreking der conservatoren met een gedelegeerde van Uw Bestuur leidde tot het aanvaarden van een plan, dat het Zeeuws karakter van ons Museum meer naar voren zou brengen. Dit betekende, dat slechts een klein deel der aan wezige munten en penningen zou worden tentoongesteld en wel het deel, dat betrekking heeft op onze provincie en haar bewoners. Slechts één der vitrines keerde in de muntenzaal terug voor de overige werd buiten ons gebouw berging gevonden. Uit het reeds tevoorschijn gebrachte materiaal werd een kleine, in hoofdzaak Zeeuwse collectie tentoongesteld, maar dit kon slechts als een zeer voorlopige toestand beschouwd worden. De expositie zou slechts een meer definitief karakter kunnen krijgen, zodra ik de tijd vond om de gehele collectie te ontpakken en over het materiaal kon beschikken om de verzameling zodanig op te bergen, dat de verschillende stuk ken, indien nodig, voor bezichtiging te voorschijn gebracht konden worden. In het afgelopen jaar kon met de uitvoering een begin wor den gemaakt. Alle munten en penningen werden afzonderlijk verpakt en geborgen op een wijze, dat zij op korte termijn voor studiedoeleinden geraadpleegd kunnen worden. Het be langrijkste Zeeuwse materiaal werd in de vitrine bijeenge bracht en geordend tentoongesteld. Al is deze etalage zeker niet als een eindresultaat te beschouwen, geconstateerd mag

Archief | 1949 | | pagina 17