XIV worden, dat ook dit onderdeel het Zeeuws karakter van ons Museum sterker doet uitkomen en dat een eind kwam aan de toestand, waarbij een overvloed van materiaal een rustig bezichtigen der afzonderlijke stukken ernstig in de weg stond. Een deel van de verzameling munten, gevonden op het Dom- burgse strand, is tentoongesteld bij de collectie vroeg-histori- sche voorwerpen in de zgn. Stenen kamer, waar zij beter op haar plaats is dan bij de munten en penningen uit jongere tijd. Het tentoongestelde zal ook hier zowel terwille van de overzichtelijkheid als van de veiligheid tot enkele tientallen munten beperkt worden. Administratief blijft dit deel der verzameling onder het beheer van den conservator van het muntenkabinet. Het in het afgelopen jaar bereikte is intussen niet veel meer dan de eerste schrede op het pad, dat tot een verdere en m.i. zeer noodzakelijke reorganisatie der verzameling leiden moet. Wil ik enerzijds uitdrukkelijk verklaren, dat ik de zorg voor deze uitgebreide verzameling slechts op mij kon nemen, dank zij de kennis en toewijding, waarmede mijn voorgangers haar hebben beschreven, anderzijds moet ik opmerken, dat een bijgewerkte en van nummers voorziene catalogus ontbreekt. Hierin zal in de eerste plaats voorzien moeten worden. Num mer voor nummer zal met de catalogus vergeleken moeten worden, bijgeschreven, wat niet is opgenemen en slechts voor een deel in de verslagen is vermeld. Ongetwijfeld zal hiervoor geruime tijd nodig zijn. Moeilijker zullen andere problemen op te lossen zijn. On getwijfeld hebben mijn voorgangers er naar gestreefd zoveel mogelijk op Zeeland en op de Zeeuwen betrekking hebbende stukken aan te kopen. Zij zijn er slechts ten dele in geslaagd om de vele Zeeuwse stukken, die nog aan de collectie ont breken, te verwerven. Kwam dit eensdeels hierdoor, dat de prijzen op openbare veilingen zeer hoog zijn opgelopen Mej. de Man brengt dit punt verschillende malen in haar ver slagen naar voren anderzijds moge de vraag worden gseteld in hoeverre het aankopen van niet-Zeeuwse stukken,

Archief | 1949 | | pagina 18