XV het willen bijhouden van een algemene verzameling munten en penningen, de completering der Zeeuwse verzameling heeft tegengehouden. Eventuele aankopen in de toekomst zullen tot Zeeuwse stukken beperkt dienen te worden. De verdere com pletering der Zeeuwse collectie zal echter onmogelijk blijken, indien niet meerdere middelen voor verkoop beschikbaar komen. Uit de gewone middelen van ons Genootschap zullen de hier voor nodige bedragen waarschijnlijk niet te vinden zijn. Zonder U op het moment reeds gepreciseerde voorstellen te willen doen, moge ik er op wijzen, dat mej. de Man in haar laatste verslag er op wijst, dat het een nuttig werk zou blijken te zijn, indien enige minder belangrijke rubrieken konden worden op geruimd. Haar opvolger, mr de Veer, heeft zich in dezelfde zin geuit. Ik zou de zin van mej. de Man aldus willen wijzigen het zou een nuttig werk blijken te zijn, indien enige voor Zee land minder belangrijke of onbelangrijke rubrieken konden worden opgeruimd. Een nader voorstel hierover hoop ik over enige tijd aan Uw Bestuur te doen. Als kern der verzameling zouden m.i. in ieder geval behoren te blijven 1. alle penningen, betrekking hebbende op Zeeland en de Zeeuwen 2. alle penningen, betrekking hebbende op onze algemene va derlandse geschiedenis (niet die dus, die slechts van belang zijn voor de overige gewesten en niet-Zeeuwse steden) 3. de penningen, betrekking hebbende op het Huis van Oranje 4. de munten, geslagen op de Zeeuwse Munt of voor Zee land werkende ateliers 5. de munten op het strand bij Domburg, in de duinen van Schouwen of elders in Zeeland gevonden 6. de munten van Vlaanderen tot het eind van de 80-jarige oorlog 7. de munten, geslagen voor de landsheeren, die over Zee land hebben geregeerd

Archief | 1949 | | pagina 19