XX voordracht hield over Zuid-Afrika en het Krügerwildpark, opgeluisterd door lichtbeelden en een aantrekkelijke film, in Februari, waarin ir Th. Heyblom een levendige causerie hield over zijn belevenissen in Perzië, en in Maart, toen de heer A. baron van Lijnden sprak over Suriname, verduidelijkt door een fraaie film betreffende de bepaling van de zuidgrens in 1936. In September werd een buitengewone vergadering ge houden ter bespreking van de voorgestelde niet-aanvaarding van het legaat-douairière Van Lijnden betreffende de ten dele antieke, ten dele moderne schouwen en betimmering van het slot Ter Hoge, dat een andere bestemming zou krijgen. Uit eindelijk bleef, tot onze voldoening, een en ander ter plaatse. In de samenstelling van de commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging. Zij bestond uit mej. dr H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Daar het ter bezuiniging om de twee jaar ver schijnen zal, werd in 1949 geen Archief verzonden. Het Koninklijk Natuurwetenschappelijk Genootschap Dodo- naea, te Gent, verzocht met het Genootschap in ruilverkeer te mogen treden, hetgeen gaarne werd aanvaard. Een belang rijke zending der publicaties was hiervan de eerste vrucht. Hetzelfde deed de Studiekring voor de geschiedenis van de landbouw, gevestigd te Groningen, wier publicatie Agrono- misch-Historisch Jaarboek voortaan in ruil voor ons Archief zal worden ontvangen. Aan enkele particuliere personen werden op hun verzoek inlichtingen verschaft over diverse onderwerpen. Wat het museum betreft kan het volgende worden gemeld. De ondernomen reorganisatie maakte ook dit jaar slechts geringe voortgang het grote bedrag, dat door een samenloop van omstandigheden stormschade aan het dak, noodzakelijk heid van het reeds lang uitgestelde schilderen van de voor gevel, nodig was voor het gebouw dwong op ander gebied tot zuinigheid. Voor dit jaar bestaat echter gegronde hoop dat enkele hoog nodige voorzieningen t.a.v. de klederdrachten-

Archief | 1949 | | pagina 24