XXI collectie zullen worden getroffen met het allernoodzakelijkste, het verduisteren der betrokken kamer, opdat de noodlottige inwerking van het licht op de stoffen worde tegengegaan, is reeds een begin gemaakt. Ook zijn uit de middelen, ons verschaft door de opgeheven Vereeniging tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten, reeds enkele aankopen gedaan. Zoals verleden jaar reeds werd aangestipt, waren toen be sprekingen geopend om de zgn. ethnografische verzameling, waarvoor bij het accentueeren van het Zeeuwse karakter van ons museum hier feitelijk geen plaats meer was, meer tot haar recht te doen komen. Daar gebleken was dat het aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda verbonden Ethno grafische Museum, van welks inrichting en beheer Uw secre taris na bezoek een uitmuntende en vertrouwenwekkende indruk kreeg, gaarne de op Indonesië en West-Indië betrek king hebbende stukken aan zijn verzameling zou toevoegen, besloot het bestuur van deze gelegenheid gebruik te maken. Het meende, waar in bovengenoemde gedachtengang het voor deze voorwerpen hier niet de juiste bewaarplaats was, boven dien wij niet bij machte waren voor een behoorlijke etalering te zorgen en te Breda daarentegen daaraan niets ontbrak, in het belang zowel van het museum als van de belangstellende bezoekers hiertoe te mogen overgaan. Het Bredase museum heeft, als Academie-instelling, ook met het Middelburgse garnizoen nauwe relaties, en ook andere bezoekers zullen daar in passend milieu met meer vrucht van onze ethnografica kennis nemen dan zulks op het rommelige zolderkamertje hierboven het geval was. Teneinde echter het nageslacht niet te binden, zijn de voorwerpen niet afgestaan, doch in bruik leen gegeven men kan er dus later, desverlangd, altijd op terug komen. Een klein deel der ethnografia bleef over, waar voor t.z.t. een bestemming zal worden gezocht. Ook t.a.v. de munt- en penningverzameling werd de conse quentie, niet de boven onze krachten gaande rol van algemeen museum te willen spelen waardoor aankoop van Zeeuwse stukken ons bij gebrek aan middelen meermalen onmogelijk

Archief | 1949 | | pagina 25