XXII was doch zich te concentreren op Zeeuwse munten en penningen (overigens in ruime zin), door den conservator bepleit in een uitvoerige memorie, die algemene instemming ondervond bij het bestuur. Nadere besprekingen zullen hier over nog moeten worden gevoerd, doch het volgend verslag zal hierover stellig meer kunnen vertellen. Het aantal bezoekers van het museum liep iets terug. Tegen 1578 in 1948, bedroeg dit aantal het afgelopen jaar 1529, waarvan 249 vrnl. jeugdige personen, aan wien tegen verlaagd tarief toegang werd verleend. Als suppoost fungeerde ook dit jaar Chr. Blok, die zijn taak naar genoegen vervulde. De heer C. Brakman trad in verband met zijn leeftijd tot ons leedwezen af als conservator van het Herbarium een opvolger werd nog niet gevonden. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata Dr W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenen kamer) de heer P. J. van der Feen. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten Schilderijen de heer J. H. Klarenbeek. Porselein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Kabinet van Natuurlijke Historie: de heer P. J. van der Feen. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester. Zeeuws Herbarium De conservator der Zelandia Illustrata vond de gelegenheid de beschrijving van het derde deel van de nieuwe catalogus persklaar te maken het 1083 nummers tellende werk is dezer dagen, buiten bezwaar van de kas des Genoot- schaps, gedistribueerd. Van bijzondere aanwinsten valt geen melding te maken.

Archief | 1949 | | pagina 26