XXIV Van Ir K. van der Meer is ten geschenke ontvangen een deel van een zeer grote voorraad-pot van rode aarde, zonder enig spoor van glazuur (grootste diameter van het gehele vat minstens 100 cm, dikte van de wand 20 tot 30 mm). Het is nog niet duidelijk, of het een Romeins dan wel een middeleeuws voorwerp is. De pot stond ingegraven in gemoerde oude poelgrond, terwijl de voet op een rest van het veen rustte, in de gemeente Koudekerke (sectie G) achter de boerderij Zwanenburg (coördinaten van de vind plaats op de Topografische Kaart in stereographische projec tie X 27.80, Y 386.10). Rector en leraar in klassieke talen van het Openbaar Lyceum te Oostburg bezochten met een groep leerlingen de afdeling. De conservator had vooraf een handleiding verstrekt, waarin Latijnse teksten, die op het tentoongestelde betrekking hebben, opgenomen waren. De conservator leidde een gezelschap ambtenaren van Heide-Maatschappij, Dienst Landbouwherstel en Dienst Her verkaveling Walcheren in de afdeling rond. Bij deze personen, die door hun werk vaak met bodemvondsten in aanraking komen en die dikwijls de eerste berichten hierover kunnen geven, bleek veel belangstelling voor deze materie te bestaan. Deze belangstelling bleek ook bij een proefgraving in het restant van een bergje in de gemeente Biggekerke, die in Juli en Augustus 1949 geleid werd door Uw conservator onder auspiciën van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek in samenwerking met de Dienst Herverkaveling Walcheren. Studenten van 7 verschillende nationaliteiten uit het nabijgelegen werkkamp van het Nederlandse Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen verrichtten met interesse het graafwerk. De hoogte van dit bergje (gemeente Bigge kerke sectie E No. 94 coördinaten op de Topografische Kaart in stereographische projectie X 25.30 Y 390.70 No. 23 van J. C. de Man, 1888 No. 25 van dezelfde, 1897 in register van Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek No. 25.390 I) werd in 1834 geschat op 7 m boven

Archief | 1949 | | pagina 28