21 dewic de Weitere ende Jan Doeleven 6 daghe a) te Keurtrike, tenen parlemente metten ymienen lande 43 lb. 8 s. Item, in de weke dar naer (23 Febr.1 Maart) Jan Pieters sone, Bouden Alin 2 daghe te Brugghe vor scepenen, die se omboden 3 lb. 12 s. Item, ten selven tiden Bouden Alin ende Clais Abboud I dagh te Brugghe omme te sprekene van den ghavele 36 s. Item, in de weke vor Halfvastene (28 Maart) Bouden Alin, Gillis van Hulst, Jacop Jodemare 4 daghen tYpre vor mfijnen here Willem van Nevele 11 lb. 8 s. Item, in de weke vor Sinte-Baefswijnghe b) Jan Pieters sone, Bouden Alin ols me tghelt sendde te Paris, 2 daghe te Brugghe 3 lb. 12 s. [Item, Bouden] Pieters, Hughe Melin ols sij te Paris la- ghen 260 lb. Item, in de selve veuke Jan Pieters sone, Bouden Alin, Jacop Joedemare ende miester Hughe 2 daghen te Brugghen omme thout te copene ter speie 6 lb. Item, in de weke dar naer Jan Pieters sone, Bouden Alin ende Palevoet 3 daghe te Ghent omme scepenen van Ghent te sprekene 8 lb. 2 s. In de weke tAlfvastene (915 Maart) Bouden Alin ende Palevoet 3 daghe te Brugghe 5 lb. 8 s. Item, in de weke vor Passchen (2329 Maart) Jan Pieters sone, Bouden Alin ende Moenin de Lantmetere 4 daghe te Keurtrike metten ymienen lande 15 lb. 4 s. Item, in deselve weke nar Passcen (31 Maart5 April) Bouden Alin ende Palevoet 4 daghe te Ghent omme scepenen van Ghent te sprekene 6 lb. 12 s. Item, in de weke dar nar (612 April) Jan Pieters sone, Bouden Alin, Hughe Winkepau ende Gillis van Hulst 5 da ghen tYpre omme scepenen van Ypre te sprekene 20 lb. I[tem, ijn de weke dar nar 1319 April) Jan Pieters sone, Bouden Alin 4 daghen te Brugghe omme de Oesterlinghen te sprekene 7 lb. c) 4 s. Item, in de weke van Meye (27 April3 Mei) Jan Pieters sone, Bouden Alin ende Gillis van Hulst 6 daghen te Ghent omme den pondel vor minen here 16 lb. a) In het klad staat7 daghe. b) In het klad staat Onser-Vrouwenwijnghe. Het geldt hier zonder twijfel een verwarring tussen de verjaardag van de wijding der Sint- Baafskerk en van die der O.-L.-Vrouwekerk. c) In het getal VII werd klaarblijkelijk de V gevormd nadat eerst II gezet werd.

Archief | 1949 | | pagina 55