25 van der Berle, Hughe Winkepau, Jan Blondiel, Jan Doeleven ende Jan Haghelinc tYpre 6 daghe omme den pondre 58 Yi lb. Item, der Jacob ser Hughes sone ende Wouter tsDekens clerc, doe se voeren te Paris omme den pondre, sesse ende viertich ende een halven grote goudine, valent 167 lb. 5 s. Item, Bouden Alin ende Gillis van Hulst 3 daghe te Brugghe omme Hannekine den Lombard 5 lb. 15 s. Item, in de weke vor Sinte Lux dach (511 Oct.) Jan Pieters sone, Bouden Alin 6 daghe te Curtrike ten parlemente metten ymienen lande 20 lb. Item, in de weke dar nar 1218 Oct.) Bouden Alin ende Willem Blondiel 2 daghe te Brugghe, [te] Male vor scepenen van Brugghe 3 lb. 12 s. a). Item, Bouden Alin 3 daghe te Brughen, te Male vor den here 54 s. Item, Bouden [Piejters sone 1 dach te Male vor den hiere :18 s. Item, [in de vjeuke na Sinte Symons ende Sinte Juds daghe (28 Nov.) Bouden Alin. Jan Palevoet ende Gillis van Hulst 6 daghe ten parlement te Ghent metten ymienen lande omme de bederve van scepen 25 lb. Item, in de weke dar nar (915 Nov.) Jan Pieters sone, Bouden Alin ende Moenin de Lantmetere 6 daghen te Keurt- rike ten parlemente metten ymienen lande 26 lb. 7 s. Item, in de weuke vor Sinte Martins dach (28 Nov.) Bouden Alin ende Jacob Jodemare 3 daghen te Brugghen en te Male vor den Grave 5 lb. 8 s. Item, in de weuke nar Sinte Martins messe 1622 Nov.) Bouden Alin ende Jan Pieters sone te Cortrike ten parlemente 8 daghe 25 lb. b). Item, Sinte Catelinen daghe (25 Nov.) Bouden Alin ende Jan Palevoet 4 daghe te Ghent vor den grave 7 lb, 4 s. Item, in de weke dar nar (30 Nov.6 Dec.) Bouden Halin, Hughe Winkepau ende Gillis van Heist 3 daghe te Gent vor den grave 7 lb. 8 s. Item, up Sinte Andries dach 30 Nov.) Bouden Halin ende a) In het klad staat: 36 s. b) Hier heeft de klerk blijkbaar met opzet een post uit het klad laten vallen Item, Sente Katelinen daghe Boudin Alin ende Jhan Palevoet 3 daghe te Brugghe vor schepenen van Brugghe 5 lb. 8 s. De volgende post uit het klad, die begint: Item, in de weke der na..., werd hier op Sinte Katelinen dag geplaatst.

Archief | 1949 | | pagina 59