27 Stienbuc, Boidin van Oestbeurch, Coppin Winkepau, Clais de Barmakre, Hughe de Roue ende Gillis van Hulst 1 dach te Male vor den grave 10 lb. 12 s. Bouden Alin, Gillis van Hulst, Jan Doeleven 2 daghen te Male metten ymienen lande omme andworde van den coninc van Alemaingne 6 lb. 12 s. Item, Willem Blondiel ende Bouden Alin 3 daghe te Ghend omme deselve, bederve 6 lb. Item, ols me tghelt dielde van de coninc, Bouden Alin ende Bouden Pieters sone 5 daghe te Ghent 13 lb. Item, Willem Blondiel, Bouden Pieters sone, Clais van der Berle ende Heinric de Grave 4 daghe tYpre vor den grave ols omme den pondel 18 lb. Item, ols me tsconinxghelt betaelde, Bouden Pieters sone, Gilles van Hulst, Hughe Redewart ende Pieter Werjre] 2 daghen te Brugghen 14 lb. Jan Doeleven, die hie verreden heift in de port bederve 22 lb. De abailliu 2 daghen te Brugghe in de bederve van der port 36 s. Item, min here Gherard de Moer, die hie vertert heift in der port bederve dertich grote goudine peneghen, valent 95 lb. b). Item c) in de weke nar Onser Vrowen dach (814 Febr.) Jan Doeleven te Cortrike toten abbet van Sinte Baefs 50 s. Item, der Jacob ser Hughes sone, Bouden Alin, Gilles van Hulst, Jacob Jodemare, Pieter Dalben, Willem de Scapere, Hughe de Roue, Hannin Boudeman, Coppin Winkepau ende Symoen de Lantmetere vor den grave, omme de bederve van de sanghe, 2 daghen 8 Yi lb- Item, Bouden Alin, Jan Palevoet ende Jan Doeleven vor minen here omme tapiel van der kerke te helpen maken, 4 daghen 15 lb. Item, Jans Bets sone, Gillis van Hulst te Hassenede als mijn here dar lach jeghen dien van Waes, 2 daghen 4 lb. Item, den here Jacoppe f. ser Hughes ende Wouter sDekens clerc van achterstelle, dat sij waren te Paris omme de bederve van den pondre, achte goudine ende 1 halven, valent 26 lb. 18 s. 4 d. Item, in de weke vor Clene-Vastenavent (2228 Febr.) a) Deze post staat niet in het klad. b) Er werd aan het oorspronkelijk getal gewijzigd. c) Van deze post af tot het einde niet in het klad.

Archief | 1949 | | pagina 61