VI het dubbel doel der Akademiedagen in de provincie belang stelling te wekken voor het werk der Akademie in het alge meen, en aan de andere kant bij te dragen tot verbreiding van kennis ook voor anderen dan Zeeuwen van de problemen, waarmee onze zo zwaar geteisterde provincie heeft geworsteld en nog worstelt. Mogen de dagen een succes worden, voor de Akademie en voor Zeeland beide. Werd dus ons Genootschap opgenomen in de vaart der wetenschap en geappelleerd op zijn rol in het verleden het heden stemt ons overigens tot bescheidenheid. De geregelde spreekbeurten willen, door allerlei omstandigheden, na de Bevrijding nog maar niet goed op gang komen al te gemakke lijk laten de secundum ordinem aangezochte leden verstek gaan. Drie vergaderingen slechts konden daardoor in het afgelopen seizoen worden gehouden in October, toen prof. mr L. W. E. Scholten ons onderhield over Thorbecke als bouwer van onze staat, in November, toen de heer J. van Tuinen een overzicht gaf van de betekenis der Prov. Stoom bootdiensten, en in Januari, toen dr A. H. Oussoren ons zijn reisindrukken van Amerika vertelde, door lichtbeelden en film verduidelijkt. Wat de interne zaken betreft worde er aan herinnerd, dat ir H. J. D. Swaters aftrad als bestuurslid en werd opgevolgd door mr B. Kolff. Twaalf leden ontvielen ons in 1950 door de dood, 21 verloor het Genootschap door bedanken. Op de jaarvergadering werden 37 leden benoemd, waarvan 29 hun benoeming aanvaardden 5 bedankten, 3 verwaardigden zich geen antwoord. Op 31 December 1950 telde het Genootschap 1 erelid, 16 directeuren en 478 leden van deze waren 282 in Zeeland gevestigd, 101 in Middelburg. Ruilverkeer werd aangeknoopt met het Institut archéolo- gique Liègeois, te Luik. De toezending onzer publicaties aan diverse instellingen in binnen- en buitenland, die door de oorlogsjaren in de knel was gekomen, is nu weer vrijwel normaal, althans met de landen aan deze zijde van het IJzeren Gordijn omgekeerd loopt ook de toezending der ons toege zonden werken tamelijk geregeld.

Archief | 1951 | | pagina 10