IX De conservator der Zelandia Illustrata deelt mede, dat ontvangen werden een aantal foto's van oorlogsschepen met de naam Evertsen over de jaren 18081950, geschonken door lt. ter zee le klasse D. J. van Doorninck, commandant van H.M.'s Evertsen, thans opererend in de Koreaanse wa teren. Van bijzonder gebruik der verzameling valt geen mel ding te maken. De conservator der vroeg-historische voorwerpen bracht het volgende verslag uit „Met dankbaarheid en eerbied herdenken wij dr Jan Hen drik Holwerda, die 4 Maart 1951 op 77-jarige leeftijd overleed. Deze heeft eerst als conservator aan het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, later als directeur dezer instelling het oudheidkundig onderzoek van Zeeland en de belangen van ons museum op vele wijzen bevorderd. Herhaaldelijk heeft hij ons museum en andere Zeeuwse verzamelingen (zoals die van Marie G. A. de Man en van J. A. Hubregtse) bezocht en daarover advies uitgebracht. Nooit deden bestuur en opeen volgende conservatoren van ons Genootschap te vergeefs een beroep op zijn kennis en hulpvaardigheid. Van zijn naaste medewerkers hebben dr A. E. Remouchamps en dr W. C. Braat opgravingen in Zeeland geleid. De sedert een eeuw of langer bestaande goede samenwer king tussen ons Genootschap en het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden zetten wij gaarne voort. De samenwerking met de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek te Amersfoort en met de Stichting voor Bodemkartering te Bennekom is in het verslagjaar voort gezet. Meer en meer blijkt, bijv. bij de werkzaamheden van laatst genoemde Stichting en bij het 32e Natuur- en Geneeskundig Congres te Eindhoven, van hoeveel belang ook in onze provin cie de archaeologie is voor de stratigraphie van het Holoceen. De afdeling is thans in reorganisatie, waarover ik het vol gend jaar mededelingen hoop te doen.

Archief | 1951 | | pagina 13