XI „een en ander opleveren." Deze pijlpunt bevond zich in de verzamelingen van de Geologische Stichting te Haarlem en is nu met instemming van dr Tesch door deze Stichting (direc teur dr A. Pannekoek) aan ons Genootschap geschonken. De pijlpunt is met zg. 'wood bar technique' uit vuursteen ver vaardigd, heeft de vorm van een gelijkzijdige driehoek (basis 17 mm, hoogtelijn 15 mm), heeft geen weerhaken, wel een korte, platte doorn (9 mm lang). Datering circa 1800 vóór Chr. Zulke pijlpunten behoren in Europa tot vroege brons culturen," De conservator der Zeeuwse klederdrachten deelt het volgende mede „Bij het aanvaarden van mijn taak als conservator van dë afdeling klederdrachten is door mij in de eerste plaats een onderzoek ingesteld naar de staat, waarin de diverse kleding stukken zich bevonden. Wekten deze op het eerste gezicht de verwachting dat door wassen en opmaken veel kon worden bereikt, bij nader onderzoek bleken diverse mutsen een derge lijke bewerking niet meer te kunnen ondergaan, daar het weef sel totaal was verteerd. Vernieuwing van sommige andere kledingstukken was eveneens dringend noodzakelijk. Aangezien voor het exposeren van een collectie kleder drachten. welke volgens de tegenwoordige begrippen aan de eisen voldoet, de financiële middelen echter ten enen male ontoereikend zijn, moet vernieuwing beperkt blijven tot die kledingstukken, voor welke dit het meest noodzakelijk is. Het etaleren in stofdichte vitrine's met gebruik van kunstlicht is, mede door gebrek aan middelen, niet mogelijk. Wel zijn door middel van het blinderen der ramen voorzieningen getroffen die de schadelijke invloed van het daglicht op de kleding voor komen. Van vernieuwing van poppen is eveneens geen sprake, aangezien deze momenteel zeer duur zijn. Bij voorkomende gelegenheid zal hierin mogelijk kunnen worden voorzien door aankoop van tweedehands poppen in hetzelfde genre als de thans gebruikte exemplaren. De verbeteringen, in het betreffende vertrek aangebracht,

Archief | 1951 | | pagina 15