XII maakten een wijziging in de opstelling der poppen noodzake lijk. Deze is inmiddels uitgevoerd en beantwoordt aan de gestelde verwachtingen, Veel blijft echter te wensen over. Wacht de collectie sieraden nog op aanvulling, de koperen sieraden van sommige poppen dienen eveneens door echte te worden vervangen. De huidige prijs van het edelmetaal moge verwerving voor ons doel thans minder aantrekkelijk doen zijn, anderzijds is aanvulling dringend gewenst. Een bescheiden begin uit de middelen van het klederdrachtenfonds is echter reeds gemaakt. Door het afleggen der drachten worden steeds meer sie raden van bestemming veranderd en vermaakt, waardoor deze het oorspronkelijke karakter verliezen en voor een kleder drachtenverzameling geen waarde meer hebben. Als aanwinst buiten de vernieuwing zij tenslotte melding gemaakt van een schenking van notaris Blindenbach te St- Maartensdijk, bestaande uit enkele 19e eeuwse jakken en mutsen van de Toolse dracht, die voor dit onderdeel een wel kome aanwinst vormen. Ook werden enige rouwkleren en een kermisjak van Walcheren geschonken en een manteline uit het land van Kadzand aangekocht. De conservator van het Munt- en penningkabinet zond het volgende verslag in ,,Kan dit verslag geen melding maken van enige belangrijke aanwinsten, wel bracht het afgelopen jaar grote verandering in de samenstelling der verzameling munten en penningen van ons Genootschap. Zij is aanzienlijk beperkter van omvang geworden. Na verkregen machtiging van het Bestuur kon uit voering gegeven worden aan het plan, dat zowel door mijn voorgangers als door mij gevormd was, n.l. enige voor Zeeland minder belangrijke of onbelangrijke rubrieken op te ruimen. Veel meer dan tot nog toe het geval was, is de verzameling hierdoor een eenheid geworden overgebleven is een in hoofd zaak Zeeuwse collectie. Voor de richtlijnen, die bij het ver wijderen van bepaalde groepen gevolgd werden, verwijs ik naar mijn vorig verslag.

Archief | 1951 | | pagina 16