XIII Het door de verkoop der munten en penningen verkregen bedrag heeft het Bestuur bestemd voor de geleidelijke comple tering der Zeeuwse collectie. Gaarne zal ik hierover bij voor komende gelegenheden overleg plegen. De aankopen zullen nu strikt tot die van Zeeuwse stukken beperkt blijven, terwijl er angstvallig tegen gewaakt dient te worden, dat door schen king wederom stukken aan de verzameling worden toegevoegd, die er niet in thuis behoren. Hoe nobel de intenties van som mige schenkers ook mogen zijn, niet alles wat oud of curieus is, behoort in de collecties van ons Genootschap. Spoedig hoop ik er mee te beginnen het resterende deel der verzamelingen op losse kaarten te beschrijven. Een kaartsys teem biedt vele voordelen boven een catalogus in boekvorm. Ook aan de wijze van opbergen der collecties zal de nodige aandacht moeten worden besteed. Mevr. dr ZadoksJosephus Jitta te 's-Gravenhage vol tooide de voorlopige beschrijving van de verzameling munten, gevonden op het Domburgse strand, en aan het Genootschap geschonken door wijlen jhr H. J. van Adrichem Boogaert te Oostkapelle. Voor haar uiterst deskundige en zo bereidwillig geschonken medewerking breng ik mevr. Zadoks gaarne har telijk dank. Het belang van deze aanwinst treedt door de beschrijving nog duidelijker in het oog. De vele werkzaamheden, verbonden aan het systematisch beperken der collectie waren de oorzaak, dat het determineren der verzamelingHubregtse weinig vorderde. Het aanleggen van een kaartsysteem dient aan de bewerking dezer laatste collectie vooraf te gaan. Voor wetenschappelijke doeleinden werden enkele stukken, die niet in de vitrines tentoongesteld zijn, ter bezichtiging gesteld. Tenslotte mag geconstateerd worden, dat de kleine collectie in de vitrine intensiever belangstelling trekt, dan de uitgebreide tentoonstelling van weleer.'' De conservator der schilder ij en bericht ,,De collectie bevindt zich in vrij goede staat. Door de ver woesting in 1940 van vele schilderijen, die op aantrekkelijke

Archief | 1951 | | pagina 17