XIV wijze een voorstelling gaven van interieurs uit vroeger eeuwen of van belangrijke voorvallen uit de geschiedenis van Zeeland en waarin op geen enkele wijze tot nog toe kon worden voor zien, is de collectie een verzameling geworden van bijna uit sluitend portretten. Hoewel de voorgestelde personen op de een of andere wijze in de Zeeuwse geschiedenis een rol hebben gespeeld, zeggen zij toch het merendeel van de bezoekers van het museum niets. Niettegenstaande bij de plaatsing van de schilderijen altijd getracht wordt enige afwisseling in de voorstellingen te bren gen zou een aanvulling met interieurs e.d, zeer zijn toe te juichen". Hieraan kan worden toegevoegd dat in deze richting een stap is gedaan door de verwerving van een schilderijtje van Jan Heyse. gezicht op stadhuis van Veere, gelegateerd door mej. de Clercq van Weel. Betreffende de collectie porselein en aardewerk berichtte de heer Klarenbeek Van de betrekkelijk weinige stukken, die zijn overgebleven na de brand van 1940, verkeert het grootste deel in goede staat. De conservator van het Kabinet van Natuurlijke Historie rapporteerde het volgende ..De levende en de uitgestorven fauna van Zeeland blijven de aandacht trekken. Telkens weer blijkt, dat een nauwkeurige kennis der in een bepaald gebied (i.e. onze provincie) voor komende diersoorten en van hun levenswijze nodig zijn voor de oplossing van actuele vraagstukken van economisch en van algemeen wetenschappelijk belang. Geen binnenwater kan worden behouden en geen terrein worden bebost, of agrarische bedrijven klagen over schade door vogels. Ruime en gedetailleerde biologische kennis is nodig om in dezen het evenwicht te bewaren of te herstellen en velerlei belangen in aanmerking te nemen. Parasieten en andere indringers bedreigen telkens opnieuw de productiviteit van oester- en mosselcultuur. De 'slipper'. Crepidula fornicata (L.kort vóór 1929 onopzettelijk via

Archief | 1951 | | pagina 18