VI en tot tevredenheid van beide deelnemende partijen, de Ko ninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen en ons Genootschap, verlopen, Ruim honderd onzer leden namen deel aan de bijeenkomst, die in totaal door 175 personen werd bijgewoond. Van de voor een belangrijk deel aan Zeeland gewijde voordrachten werd een verslag in extenso gepubli ceerd, Akademiedagen IV getiteld, dat in de handel verkrijg baar werd gesteld, een blijvende herinnering aan een mani festatie, die over enige jaren zal worden herhaald. Moge dan ook door de in Zeeland woonachtige Zeeuwen de fakkel der wetenschap omhoog worden gestoken. De Commissie voor Naamkunde der Akademie voornoemd belegde 29 December te Amsterdam een bijeenkomst met ver tegenwoordigers van regionale en locale organisaties, die zich op dit terrein bewegen, waartoe ook ons Genootschap werd uitgenodigd. Uw secretaris vervulde hierbij bij gebrek aan beter de rol van vertegenwoordiger op een bijeenkomst, waar meer de folkloristische en ..heemschuttelijke", dan de strikt wetenschappelijke en etymologische aspecten der toponymie tot uiting kwamen. Aan de mededeling van de secretaris der Naamkundecommissie, directeur van het Naamkundebureau, ontlenen wij het verzoek dat diegenen, die (veld)namen ver zamelen, hiervan tenminste mededeling aan de Commissie doen om hen direct of later in het bezit dier Commissie te stellen, zodat zij niet meer verloren kunnen gaan. Zo men zijn materiaal niet wil afstaan, verzocht hij althans toe te staan daarvan een afschrift te maken dit kan, met oog op eventueel verloren zaken, ook voor de verzamelaar van belang zijn. In ieder geval zal men het op prijs stellen wanneer het Bureau voornoemd op de hoogte wordt gehouden van het werk op toponymisch gebied. Ook met een andere wetenschappelijke instelling kreeg het Genootschap in het afgelopen jaar nader contact de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek belastte zich met het onderzoek van de restanten van de vluchtberg bij Buttinge, die in 1926 door wijlen mr J. Loeff aan het Genoot schap was geschonken en waarvan de Herverkavelingscom-

Archief | 1952 | | pagina 10