VII missie Walcheren in het belang van een betere verdeling van de landbouwgrond egalisatie en eigendomswijziging beoogde. Met dr Glazema, directeur van de Rijksdienst, bekeken wij eerst deze restanten en daarop de in uitzicht gestelde ruil objecten bij Gapinge. Daarna werd onder leiding van een der medewerkers van die Dienst, drs H. Halbertsma, de vluchtberg wetenschappelijk afgegraven. In de Berichten van de Dienst heeft de heer Halbertsma van deze eerste wetenschappelijke afgraving volgens het kwadrantensysteem een voorlopig ver slag uitgebracht, dat belangrijke wetenschappelijke conclusies mogelijk maakt. Onze conservator der vroeghistorische voor werpen, die een deel der ontgraving heeft meegemaakt, is het met H's opvattingen niet in allen dele eens. Een definitieve bewerking van het materiaal is ons voor het Archief toe gezegd, zodat nog alle gelegenheid zal zijn op de kwestie terug te komen. Het stemt het Bestuur intussen tot dankbaarheid, dat aldus, geheel in overeenstemming met de bedoeling van de schenker, de mogelijkheid van een onderzoek naar de aard der Zeeuwse vliedbergen plaats heeft kunnen vinden. De vliedberg te Buttinge heeft nu seine Schuldigkeit getan"in plaats daarvan zal ons hopelijk door de Dienst Herverkaveling Wal cheren een andere, misschien niet wetenschappelijk doch stellig landschappelijk aantrekkelijke berg worden overgedragen. Niet van wetenschappelijke, doch van zakelijke en sociale aard waren de besprekingen, die het Bestuur in den loop van de vorige zomer had met afgevaardigden van de Buurtvereni ging Bagijnhof en omgeving, die voor de kinderen in het achterste stuk van onze tuin een speeltuin wilde inrichten, welk verzoek ons door het Gemeentebestuur van Middelburg ge werd. Zoals U weet is ook in de eerste jaren van ons bezit van dit gebouw en tuin, rond genomen van 1890 tot 1910, dat stuk voor dit doel gebruikt geworden. Na gehouden be sprekingen werd besloten, het verzoek op bepaalde voorwaar den toe te staan en werd een, overigens o.i. matige, huurprijs vastgesteld, die met 1 Januari 1.1. is ingegaan. Wat de interne zaken van het Genootschap betreft kan het

Archief | 1952 | | pagina 11