IX In de samenstelling van de commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging zij bleef bestaan uit mej. dr H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Zij gaf een nummer over 1951 uit, waarin o.a. een belangrijk artikel van de heer R. C. Hekker over de Zeeuwse hofstede. Wat het museum betreft kan het volgende worden gemeld. Zoals bekend is een deel der bezittingen door de brand van 17 Mei 1940 verloren gegaan; de belopen schade, berekend aan de hand van de verzekeringspolis, beliep ongeveer een halve ton. Nader bleek dit bedrag wegens enkele vergissingen in de aangifte met een paar duizend gulden te moeten worden verlaagd. Besprekingen met de secretaris der Schade-Enquête Commissie leidden uiteindelijk tot het resultaat, dat ongeveer de helft van het bovengenoemde bedrag, vermeerderd met de rente hierover sinds de ramp, als werkelijke voor vergoeding in aanmerking komende schade zou worden erkend. Het rente bedrag zou ter vrije beschikking worden uitbetaald de schade vergoeding echter zou worden geschreven op een ten behoeve van het Genootschap bij de Herstelbank te openen rekening. Het bedrag voornoemd was beneden de verwachting, en de blokkering ervan in ons speciale geval weinig aantrekkelijk, maar toen het Bestuur na moeizame besprekingen gedaan had weten te krijgen dat het toegezegde bedrag ter vrije beschik king zou worden gesteld uiteraard met het voorbehoud, dat het voor aanvulling van het museum zou worden gebezigd meende het zich bij de gegeven beslissing neer te moeten leggen en af te zien van een, twijfelachtig, beroep. Volledigheidshalve worde nog vermeld, dat omtrent even tuele uitkering door Molest-risico nog niets is vernomen. Komt het daartoe t.z.t., dan zal deze vergoeding uiteraard een aan vullend karakter dragen. Daar de verzekering der voorwerpen afliep, besloten wij deze niet te laten doorlopen, doch enige veranderingen in de opzet aan te brengen. Reeds de wijziging in de samenstelling der muntenverzameling, waarover verleden jaar is gemeld,

Archief | 1952 | | pagina 13