XIII „Na de verbeteringen, welke in de poppenkamers werden aangebracht, en de nieuwe opstelling der poppen, waarvan in het vorig verslag melding werd gemaakt, is ook de inhoud der vitrines aan een onderzoek onderworpen en uitgedund, Dit laatste was noodzakelijk teneinde de voorwerpen beter tot hun recht te doen komen en bezoekers een rustiger bezich tiging mogelijk te maken. Anderzijds moest er echter voor worden gewaakt dat niet te weinig werd geëxposeerd, hetgeen de belangstelling zou kunnen schaden. Getracht is hierin een middenweg te vinden, waartoe het plaatsen van een glazenkast op de gang zeer heeft bijgedragen. Naast details van klederdracht zijn hierin ook voorwerpen van algemeen folkloristische aard tentoongesteld. Aan het bezwaar dat door de beperkte vitrine-ruimte niet alles kan worden getoond hopen wij tegemoet te komen door de inhoud der vitrines om de twee jaar te veranderen, waar door de collectie aan aantrekkelijkheid wint. Overwogen wordt de twee vitrines met sieraden in de 17e- eeuwse kamer, welke te vol zijn, te vervangen door één grote, die betere mogelijkheden biedt, doch de plannen daartoe heb ben nog geen vaste vorm aangenomen. De collectie werd dit jaar uitgebreid met een schenking van mw W. Kwekkeboom-Brouwer te Middelburg, bestaande uit een zilveren sigarenpijpje, lucifersdoosje, pijpepeuter en een mansknip (portemonnaie). Door aankoop werden ver kregen een paar zilveren omslagdoekspelden en een dito veilig heidsspeld met Zeeuwse-knoopmotief, alsmede een niet vaak voorkomend gouden kroonslotje van Walcheren van 1850 en een gouden plaatje. Voorts een gouden kruisring van Zuid-Beveland. Van oorsprong trouwringen der Katholieke vrouwen, werden zij in het begin dezer eeuw nog wel ge dragen in het kraambed, of aan kraamvrouwen ten geschenke gegeven. Het aantal poppen onderging dit jaar geen verandering, doch aanvulling met kinderdracht blijft gewenst. In dit ver band noemen wij de Walcherse dracht beneden 4 jaar en de Axelse en Arnemuidse kinderdrachten.

Archief | 1952 | | pagina 17