XIX keiijker berg aan de Snouck Hurgronjeweg onder Gapinge in eigendom :L Wat de interne zaken van het Genootschap betreft kan het volgende worden gemeld. Negentien leden verloren wij door overlijden of bedanken. Op de jaarvergadering werden 36 nieuwe leden benoemd, die allen op één na hun benoeming aanvaardden. Op 31 Dec. 1952 telde het Genootschap 1 erelid, 15 directeuren en 499 leden van deze waren 281 in Zeeland woonachtig. Een onzer leden gewerd een bijzondere onder scheiding ir F. P. Mesu werd aan de Landbouwhogeschool te Wageningen doctor honoris causa in de landbouwweten schap. In het afgelopen winterseizoen werden drie spreekbeurten vervuld door leden. In November hield ir H. D. J. Swaters een voordracht, getiteld Enige waterstaatkundige opmerkin gen over Schouwen, toegelicht met lichtbeelden. In Januari sprak ir M. de Vink over De toekomst van Zeeland, welke voordracht aanleiding gaf tot een geanimeerd debat. De Maartvergadering, gehouden tezamen met de afd. Walcheren van het Ned. Klassiek Verbond, was gewijd aan de voordracht van dr J. M. H. Fernhout over Sokrates. In de Algemene Vergadering van April 1952 werd in plaats van de heer ir H. de Lussanet, die als bestuurslid aftrad, ge kozen mr C. R. F. van Roggen, met wie was aanbevolen mr A. J. W. van Royen. De rekening over 1951 werd goed gekeurd zij sloot met ƒ6690,14 in ontvangsten, 6604,22 in uitgaven, met een goed slot dus van 85,92. Het verheugt mij U in dit verband te kunnen mededelen, dat de finantiële toe stand van het Genootschap iets is verbeterd zoals verleden jaar reeds werd aangekondigd is thans het rentebedrag over de schadeuitkering, lopende over de jaren na 1940, ter vrije beschikking uitbetaald het bedrag, ruim 10.000, is belegd, 1) Het Hoofd der Ruilverkaveling deelde ons mede, dat de overige Walcherse vluchtbergen, die ter beschikking van zijn dienst waren, over gedragen zouden worden aan de Provincie Zeeland, die hen dan weer zou overdragen aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap.

Archief | 1952 | | pagina 23