XX zodat de baten in 1953 mogen worden verwacht. Behalve de erkende schadevergoeding ad 25.000, bestemd voor herstel aankopen, is nu ook als eerste bedrag een paar duizend gulden door Molestrisico uitgekeerd, uiteraard geschreven op een geblokkeerde herstelrekening. Maar daar wij door deze moge lijkheden ontheven zijn van aankopen op de gewone rekening ook een deel der belastingen kan langs deze weg worden betaald hebben wij voor de gewone dienst ietwat meer armslag gekregen. Gezien onze personeelsverplichtingen blijft echter bedachtzaamheid geboden. In de samenstelling van de commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging zij bleef bestaan uit mej. dr H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Een dubbel nummer over 1952 en 1953 gaat binnenkort ter perse. Aan de heer A. de Vin werd een subsidie verleend uit het fonds-Verbrugge in de drukkosten van zijn proefschrift over het dialect van Schouwen en Duiveland. Het bezoek aan het museum vertoont over 1952 een be vredigende stijging. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 1897, waarvan niet minder dan 688 jeugdige personen, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd verleend het vorige jaar bedroegen deze cijfers resp. 1507 en 500. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata Dr W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. van der Feen. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer de Bree. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Schilderijen de heer J. H. Klarenbeek. Porcelein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. J. van der Feen.

Archief | 1952 | | pagina 24