XXII een studie over deze laatste heeft zojuist dr A, Vollgraff-Roes een aanvang gemaakt.'' De conservator der Zeeuwse klederdrachten bracht het volgende verslag uit „Door het openvallen van de nalatenschap van wijlen de heer Joos Philipse te Middelburg werd de verzameling dit jaar niet onaanzienlijk verrijkt en kregen wij de beschikking over een vrijwel volledige garderobe van kledingstukken en sieraden uit de Walcherse dracht en enkele onderdelen uit de Nieuwlandse en Protestantse Zuidbevelandse dracht. Het merendeel der kledingstukken bevindt zich in goede staat en vormt een welkome aanvulling van de voorraad, waaruit bij vernieuwing van tentoongestelde kleding moet worden geput. De aanwinst bestaat uit meerdere jakken, schorten, rokken, doeken en beuken, onder- en bovenmutsen en overdoeken, alsmede uit de navolgende sieraden 2 paar gouden hemdknopen (Walcheren); 2 paar gouden strikken met parels (Walcheren); 2 zilveren oorijzers met gouden krullen (Walcheren); 1 zilveren oorijzer met gouden stukken (Zuid-Beveland) 1 paar gouden balspelden (Zuid-Beveland) 1 gouden kraalhaak (Zuid-Beveland) 1 paar draadwerkse zilveren broekstukken (Nieuwland) 1 paar zilveren broekstukken (Walcheren) 1 paar zilveren klepstukken (Walcheren) 1 zilveren schorthaak (Walcheren) 1 zilveren schoengesp (Walcheren) 2 zilveren tasbeugels (Walcheren) 2 zilveren faaljehaken (Walcheren) 1 bloedkoraal gouden slot (Walcheren) 1 granaat gouden slot (Walcheren) 1 cantille gouden slot met rouwkralen (Walcheren) 5 cantille gouden kraalsloten (Walcheren) 1 gouden dopring (Walcheren) 6 gouden balspeldjes en een gouden haakje

Archief | 1952 | | pagina 26