XXIV flora en fauna voorafgegaan en zijn direct na de afsluiting de veranderingen van de levensgemeenschappen in het IJssel- meer nauwlettend gadegeslagen. Deze onderzoekingen, die thans tot een afsluiting zijn gekomen, hebben resultaten van wijder strekking opgeleverd. Voor het geval zulk een onder zoek van flora en fauna der Zeeuwse stromen in de naaste jaren mocht worden ondernomen, adviseert de conservator het Genootschap zich van dit onderzoek niet afzijdig te houden." Over de overige onderdelen is geen rapport binnen gekomen. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de bekende gildebekers van St. Maartensdijk, in bruikleen van de Ge meente, werden uitgeleend aan de tentoonstelling Vier eeuwen zilver, gehouden in het gemeentemuseum te 's-Gravenhage. Op verzoek van het gemeentebestuur van Burg werd een daarvoor in aanmerking komend aantal voorwerpen uit de verzameling-Hubrechtse bijeengezocht om ter plaatse te wor den tentoongesteld. Door de omstandigheden echter is van transport naar Burg nog niets gekomen. Aan het verzoek van het beheer der Oudheidkamer te Zieriksee, daarvoor mede een dergelijke bloemlezing beschikbaar te stellen, meende het Bestuur, gehoord het advies van de conservator van de af deling Vroeghistorische voorwerpen, niet te moeten voldoen. Zei ik in de aanvang van dit verslag te veel toen ik op merkte, dat de verleden jaar uitgesproken verwachting, dat gewag kon worden gemaakt van voortzetting der toen gecon stateerde stijgende lijn, in vervulling is gegaan Ik hoop vurig ook het volgend jaar een meer optimistisch geluid te mogen doen horen.

Archief | 1952 | | pagina 28