46 gelijcke moeten wordden gedaen, sal men daervan overleveren auctenticque cedelen, inhoudende goede specifficatien van den stoffen, daerinne verbesicht, ende den prijs, die deselve stoffen sullen gecost hebben, met oick pertinente quitantien, oft men zal deselve op goede, scriftelijcke conditiën den minstdoende behoorlijck mogen aenbesteden, ende gemaect zijnde, sulcx oick doen opnemen ende betaelen in manieren, als voor- screven is. (13). Item, wanneer yemandt sijn landt vercoipt oft vertiert, tsij in geheele oft in deele, sullen de coiper, vercoiper ofte ver tierder gehouden wesen de grotte ende bepalingen oft gele- gentheyden van den vercochten lande over te brengen in handen van den secretaris van der heerlicheyt, daer dat onder is gelegen ende resorterende, om tselve te schotboeck te stellen, daervan hij ontfangen sal tot laste van den coiper voer elck gemet twee gr. VI. eens. Ende schoutetten, schepenen noch secretaris en zullen nvet passeren oft daer over staen daer anderssins ennich landt opgedragen oft vertiert sal wordden, op de pene van telcke reyse vijff sc. gr. VI. bij elcken van hen te verbeuren tot des dijckgraven ende geswoorens proffijte. (14). Item, oft den dijckgrave bij advyse van geswoorens ennighe arbeyders in andere luyden werck stelde, ennighe bestedingen oft wercken hen besteden, ende dat zijluyden bij den eersten aennemers oft arbeyders uuyten werck gesmeten oft gedreycht wordden, twaere met woerden ofte met feyten, dat zulcke persoonen zullen wordden gecorrigeert sonder simu latie bij vonnisse van schouth ende schepenen. (15). Item, nyemandt en zal moegen aen den dijck mae- cken ennighe aprellen oft stoepen dan bij consente, advys ende expresse ordonnantie van dijckgraeff ende geswoorens, opte pene van den dijck weder te moeten vullen ende maecken in zijn oude grotte ende verbeurte van twintich sc. gr., deen helft tot des heeren, daeronder dien gelegen is, ende dander helft tot des dijckgraven ende geswoorens proffijt. (16). Item en sal nyemandt ennich dijckwerck haelen naerder den tee<n> van den dijcke dan 18 voeten, opte boete van thien sc. gr. VI., te verbeuren tot dijckgrave ende ge swoorens proffijte. (17) Item en sal nyemandt ennige specdammen beroeven moegen, opte boete van vijff sc. gr. VI. (18). Item, soe wye dijck met dijck maect oft onbehoir- lijcke aerde daerinne brengt, sal oick verbeuren de boete van vijff sc. gr. VI.

Archief | 1952 | | pagina 88