VII Archief kwam geen wijziging zij bleef bestaan uit mej. dr H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Het door haar uitgegeven Archief 1952-53 bleef tot haar spijt beneden hetgeen zij zich had voorgesteld, daar een belangrijke bijdrage niet tijdig persklaar kon zijn. Voor de volgende jaargangen zijn echter belangrijke bijdragen ontvangen resp. toegezegd. De verbetering onzer middelen zal haar in staat kunnen stellen in de eerstvolgende jaren ondanks de hoge drukkosten met een wat omvangrijker bundel voor den dag te komen dan tot nu toe mogelijk was. Het bezoek aan het museum vertoonde over 1953 een ver blijdende stijging. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 2514, waarvan niet minder dan 1008 jeugdige personen, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd verleend het vorige jaar bedroegen deze cijfers resp. 1897 en 688. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata Dr W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinetde heer H. Pieters. Schilderijen de heer J. H. Klarenbeek. Porselein en aardewerk de heer H. Klarenbeek. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. van der Feen, biol. docts. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester. De conservator der Zelandia Illustrata was nog niet in de gelegenheid de verdere beschrijving der portretten ter hand te nemen. Aangekocht werd een gravure van de kaart van Zeeland van van Deventer door J. Buschmecher, vermoedelijk verschenen in het werk van Mathias Quadt, Deutscher Nation Herrlichkeit.

Archief | 1954 | | pagina 5