XI Van N.N. ontvingen wij een tweetal zwart satijnen mantels (jakken) met gekleurde motiefjes, die in de tweede helft van de vorige eeuw bij het Axelse costuum werden gedragen. Een speldenkussen en een Axels kinderjurkje behoorden eveneens tot deze schenking. Ook deze aanwinsten bevinden zich in goede staat. De conservator van het Kabinet van Natuurlijke Historie deelt mede Ieder museum heeft een tweeledige taak. Ten eerste voor werpen van wetenschappelijk, historisch of artistiek belang te bewaren en deze onder de nodige waarborgen voor onderzoek toegankelijk te stellen. Voor de vervulling van deze taak dient het depót. De tweede taak is voorwerpen uit het depót voor het publiek ten toon te stellen in zodanig verband, dat een bepaald denkbeeld duidelijk gemaakt of een bepaalde indruk gesuggereerd wordt. Het blijvend wetenschappelijk belang, c.q. de historische betekenis of de kunstwaarde praevaleren. Bij het ten toon stellen moet dus als strikte voorwaarde gel den, dat de voorwerpen door het uitgestald zijn niet in het ongerede kunnen raken, of op andere wijze in waarde achter uitgaan, bijv. dat zij door het zonlicht niet verkleuren of door aai- en peuterzucht van de bezoekers lijden. Het depót onzer natuurhistorische afdeling is op de zolder verdieping. Voor demonstratie ener keuze-collectie aan het publiek zijn twee vertrekken op de eerste verdieping, straat zijde, beschikbaar. Hier is de verf van de ramen nu enigszins bijgewerkt, maar vernieuwing van het behang is dringend nodig en ook het meubilair behoeft verbetering. Voor het publiek werkt een te groot aantal tentoongestelde voorwerpen verwarrend. De conservator heeft zich er in het verslagjaar dan ook vooral op toegelegd de uitstalling uit te dunnen, en hoopt hiermede voort te gaan, opdat het over blijvende duidelijker en aantrekkelijker kan worden getoond, voorzover de beperkte financiële middelen van ons Genoot schap dit toelaten. De te behandelen onderwerpen zijn de tegenwoordig in

Archief | 1954 | | pagina 9