85 cunque aangeteyckent ende bewaard werden, welcke cata logus vitiorum aan de heeren Curatoren tempore exami nations sal overgegeven worden, die dan daaruyt sullen oordeelen over de vlijd ende neerstigheyt der discipulen. X. Dogh opdat sommige, die traag off nalatigh soude mogen wesen, met sigh te absenteren niet souden ontgaan de vitia, die sy anders souden committeren, soo sal hij, die een halve, heele off meer dagen absent blijft, gehouden sijn de versuymde lessen te leeren ende te reciteren ende tgeene gecomponeert is te componeren, ende dan geen andere fouten hebben als die hij selfs sal begaan. XI. Maar bijaldien hij deselfde lessen niet comt te leeren, nogh tgeene gecomponeert was te componeren, dan sal men hem aanteyckenen de fouten van hem, die in dat selfde classis off locus de meeste sal gehad hebben. XII. Dogh bijaldien niemand aldaar in de lessen gemist heeft, sal men hem, die absent geweest is ende daarenboven nalatigh is om sijn versuymde lessen te leeren, van ijder versuymde les vier fouten aanschrijven. XIII. Als ijmand een gantsche weeck absent blijft sal hij sijn plaats seeckerlijch verliesen, ende de laatste van dat clas sis off locus gestelt worden. XIV. Maar in de repetitieweeck sal een ijgelijck voor elcke halve dagh absentie (tensij uyt nootsaecke) ses fouten aangeschreven worden. XV. Daar sullen vier vacantiën int jaar sijn, te Paesch, Pinxter, Marct ende Kersmis. XVI. De Paeschvacantie sal sijn aanvang nemen na het exa men vernale, waartoe de heeren Curatoren vaceren sullen Donderdaags voor Paesche, ende sal continueren tot de tweede Maandagh na Paesche. XVII. De Marct- off groote vacantie sal beginnen na het examen authumnale, waartoe de heeren Curatoren va ceren sullen d'eerste Maandagh in Augustij, ende eyn- digen sMaandaegs na de Marct. XVIII. Gedurende welcke vacantiën sal den Rector de disci pulen yets omtrent haer studiën moeten voorschrijven, ijder na sijn bequaamheyt, om na de vacantiën daer reken schap van te geven, opdat die tijt niet al te ledigh door- gebragt worde. XIX. De Pinxter en Kersmis vacantiën sullen agt dagen duuren. XX. De discipulen sullen oock nogh vacantiën hebben twee- mael 'sweecks, des Woonsdaags ende Saturdaags na de

Archief | 1955 | | pagina 109