86 middagh, mitsgaders als sij minerval aan den rector sullen gebragt hebben, dat sal wesen alle drij maanden ander halve ducaton. XXI. Buyten welcke voors. vacantiën geen veniam sal mogen gegeven werden, als met kennis ende goetvinden van de heeren Curatoren. XXII. Dogh soo ijmand absent bleeff met kennis ende goet vinden van sijn ouders off vooghden, sal hij sulcx behoo- relijck moeten doen blijcken, ende bovendien ondergaan de poenaliteyten, bij het 10, 11, 12, 13 ende 14 artikelen, hiervoren gestatueert. XXIII. Yder discipul sal gehouden sijn jaerlijcx aan het huys van den rector op sijn order te bestellen drij tonnen turff, die sullen worden geseponeert om des winters, ten dienste van de discipulen, te worden geconsumeert. XXIV. Yder examen sal by de heeren Curatoren behoore- lijcke promotie werden gedaan van diegenen, welcke door haar neerstigheyt sigh des weerdigh gemaeckt hebben. Oock in ijder classis twee prijsen gedistribueert aan die genen, die in de laatste vier weecken voor het examen de minste fouten sullen hebben gehad. XXV. Dogh die uyt de hoogste classis gepromoveert werd ad lectiones academicas, sal geen premium genieten, tensij hij alvorens publica oratione preuve van sijne vorderinge ende neerstigheyt sal gegeven hebben. XXVI. De modus docendi et discendi sal bij provisie nog gelaten worden aan de directie van den rector, behoudende de heeren Curatoren aan haar de interpretatie, vermeer- deringe ende verminderinge van dit reglement t haarder discretie ende goetvinden na gelegentheyt van tijden ende saacken. Aldus bij de ondergescr. Heeren Curatoren gelesen, geëxa- mineert en geapprobeert, mitsgaders aan den Rector, om sigh na den inhoude van dien te reguleren, overgegeven op den 22 Febr. 1712. (Rijksarchief in Zeeland. Hss.-verzameling).

Archief | 1955 | | pagina 110