VII leend. Het vorige jaar bedroegen deze cijfers resp. 2514 en 1008. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata dr. W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer); de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Schilderijen; dr. W. S. Unger (tijd.). Porcelein en aardewerk vacat. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. van der Feen, biol. docts. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester. De conservator der Zelandia Illustrata was in de gelegenheid een begin te maken met de voortzetting van de beschrijving der portretten. Aangekocht werd een kleuren reproductie van het schilderij van H. Vroom (1623) in het Frans Halsmuseum te Haarlem, voorstellende het bezoek van de Winterkoning aan Vlissingen in 1613 geschonken werden een foto van de Markt te Middelburg c. 1890 (door de heer D. Botje) en 4 foto's van het Gasthuis aldaar c. 1910 (door de bibliothecaris der Prov. Bibliotheek). T.a.v. het gebruik der verzameling kan melding worden gemaakt van het bezoek van Fraulein M. Simon, te Hamburg, die ten behoeve van haar proefschrift gravures van Claes Jansz. Visscher raadpleegde. De conservator van de afdeling Vroeg-historische voorwerpen zond het volgende verslag in 9 December 1954 overleed te Velp dr. L. A. J. Burgersdijk. Deze heeft in zijn lange leven vele functies vervuld en vele werkzaamheden verricht. Hier herdenken wij hem met dank-

Archief | 1955 | | pagina 5