X bovenmuts, voorzien van een strook Rijselse kant. De mutsen dateren uit het begin dezer eeuw. De heer C. F. Frumau te Middelburg stelde ons in het bezit van een houten mal, met behulp waarvan eertijds de Walcherse kaphoeden werden vervaardigd. Deze mal is af komstig van de hofstede ,,Legaf" te Sint-Laurens. Van de familie Castel te Middelburg ontvingen wij enkele ouderwetse kledingstukken van de Walcherse dracht, w.o. twee greine keuzen met rode en groene strepen, uit de tweede helft van de vorige eeuw, welke zich in uitstekende staat bevinden. Voorts werd de collectie sieraden door aankoop aangevuld met een vierrangs bloedkoralen halssnoer van de Axelse dracht van omstreeks 1860, voorzien van een driedelig cantille gou den slot. De conservator van het Munt - en penningkabinet deelt mede In het afgelopen jaar verschafte onze munt- en penning kundige verzameling weer belangrijk studiemateriaal aan nu- mismaten uit het binnen- zowel als buitenland. Mr. Hill van het British Museum en de heer Braun von Sturm uit Saarland onderzochten nauwkeurig de collectie munten, gevonden op het Domburgse strand, in het bijzonder de sceattas. Ook mevr. Zadoks-Josephus Jitta bestudeerde deze verzameling. Aan gaande deze merkwaardige muntjes vormt zich op grond van veranderde inzichten een nieuwe literatuur en de beschrijving en groepering onzer exemplaren, belangrijk uitgebreid door de verzameling-Van Adrichem Boogaart, zal in de toekomst ongetwijfeld gewijzigd moeten worden. Hiervoor zal verdere hulp van een specialist dringend nodig zijn. De heer L. S. Beuth te Amsterdam bestudeerde de verza meling dukaten, geslagen door de Zeeuwse munt. Over dit onderwerp, alsmede over allerlei tekens, die op de voortbreng selen der muntmeesters van Zeeland voorkomen, staat een belangrijke publicatie te wachten. Door bemiddeling van de

Archief | 1955 | | pagina 8