VI vervuld door leden, die goed tot zeer goed gemiddeld door 32 leden werden bezocht. In December hield jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg een voordracht over „Con centratie van Waterschappen", die door een zeer levendige gedachtenwisseling werd gevolgd. Mr. B. S. Sieperda sprak in de Januari-bijeenkomst over „De ontwikkeling der militaire rechtspleging". In Februari behandelde dr. J. Okker „Gelei delijke overgangen tussen mannelijk en vrouwelijk geslacht", verduidelijkt door lichtbeelden. De heer A. A. Leenhouts sloot in Maart de rij der spreekbeurten met een beschouwing over „Vrijheid en gebondenheid in opvoeding en onderwijs". In de Algemene Vergadering van April 1954 werd in plaats van ir. Th. Heyblom tot bestuurslid gekozen ir. M. D. A. Glerum, met wie ir. W. A. van der Werff was aanbevolen. De rekening over 1953 werd goedgekeurd zij sloot met 7498,61 in ontvangsten en 7424,80 in uitgaven, met een goed slot dus van 73,81. De begroting voor 1954 beliep in inkomsten en uitgaven een bedrag van 7195. Ook nu gelukte het de eindjes aan elkaar te knopen, doch bij de onmiskenbare tendens tot verzwaring der lasten en gelijkblijvende, althans weinig stijgende, inkomsten blijft bedachtzaamheid t.a.v. de geldmiddelen nog steeds geboden. In de samenstelling der Commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging zij bleef bestaan uit mej. dr. H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr. W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Daar het vorig jaar uitgegeven Archief door omstandigheden beneden de voorgenomen omvang was gebleven, kon nu een wat dikkere aflevering het licht zien. Ook voor de volgende jaren is de Commissie ruimschoots van copie voorzien. Het bezoek aan het museum vertoonde wederom een ver blijdende stijging. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 3632, een nog nooit bereikt getal. Daarvan 1052 jeugdige personen, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd ver-

Archief | 1955 | | pagina 4