XII Zuid-Holland en Zeeland, te houden te Dordrecht, en nodigde ons Genootschap uit tot medewerking, die gaarne werd ver leend. Een aantal leden was daarbij aanwezig een Zeeuwse stem was waarneembaar bij monde van onze conservator, de heer Van der Feen, die sprak over Huisdieren in z.w. Neder land van prehistorie tot Middeleeuwen. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata: dr. W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Schilderijen dr. W. S. Unger (tijd.). Porcelein en aardewerk vacat. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester. De conservator der Zelandia Illustrata zette de bewerking van dl. IV van de catalogus, de beschrijving der portretten bevattend, voort. Van de aanwinsten verdient met name vermelding de verwerving, door ruil, van een tekening, gewassen in O.I. inkt, van Jan Arends, voorstellende een ge zicht in het park der buitenplaats Poppenroede-ambacht, 1771. De verzameling werd geraadpleegd door ds. Kloosterman voor zijn studie over de Sint-Jacobskerk te Vlissingen, en door mej. H. van den Berg op zoek naar gegevens over bouwwerken van Daniel Marot. Enkele prenten werden, voor haar en anderen, gefotografeerd. De conservator der afdeling Vroeg-historische voorwerpen zond het volgende verslag in ,,De studie van vroegere beschavingen in Zeeland heeft door

Archief | 1956 | | pagina 10