XIV tracht door een systematische opgraving een Romeinse woon laag te onderzoeken. De verkenningssleuf heeft een uitgebreide puinlaag uit de 2e en 3e eeuw na Chr. aangetoond. Indien het onderzoek kan worden voortgezet, zijn gegevens over de aard dezer vestiging te verwachten. Initiatief van de heren J. A. Trimpe Burger sr en jr heeft er toe geleid, dat de nog resterende basis van een bergje te Abbekinderen, gemeente Kloetinge, onder leiding van laatst genoemde door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek onderzocht is. De voorlopige datering van deze basis is omstreeks de 12e eeuw. Voor de resultaten wordt overigens naar het verslag verwezen. Wij mogen verwachten, dat de vondsten aan ons Museum ten goede komen. In overleg met bovengenoemde Rijksdienst heeft de Dienst Herverkaveling Walcheren fundamenten van het kasteel Sandenburg in de gemeente Veere blootgelegd en na bestu dering en gedeeltelijke slechting wederom toegedekt. Ir. J. A. Trimpe Burger te Amersfoort heeft zijn belangrijke, geheel door hem persoonlijk in het veld verzamelde collectie Zeeuwse oudheden uit vroeg-inheemse, Romeinse en middel eeuwse perioden aan ons Genootschap geschonken. Wij hopen, dat de schenker de beschrijving dezer collectie zal kunnen voltooien, alvorens deze naar ons Museum wordt overgebracht. Ons Genootschap heeft bij dit alles de taak het verzamelde materiaal voor wanorde en ondergang te behoeden, dit mate riaal onder strikte waarborgen voor wetenschappelijk onder zoek beschikbaar te stellen en verder de onderzoekingen in het veld, in laboratorium en bibliotheek, alsmede de bekendmaking der resultaten zoveel mogelijk te bevorderen." De conservator der afdeling Zeeuwse klederdrach ten meldt het volgende „Door bemiddeling van notaris Blindenbach te Sint-Maar tensdijk kregen wij de beschikking over een gekleurd jakje uit Haamstede, behorende tot de Schouwse dracht van onge veer 1850. De heer I. van Waarde te Vlissingen schonk ons een met

Archief | 1956 | | pagina 12