XVI gemaakt werd, geeft geen aanleiding tot bijzondere opmer kingen." Omtrent de afdelingen Schilder ij en en Porselein en aardewerk valt niets bijzonders te vermelden. Twee schilderijen werden uitgeleend voor de tentoonstelling Het Markiezaat van Veere en Vlissingen. Over de afdeling Oudheidkundige voorwerpen en zeldzaamheden is geen verslag ingekomen. Mel ding kan echter worden gemaakt van een belangrijke aanwinst. De heer W. H. Hoogland te Bandung verblijdde ons met de schenking van een klok, gegoten door Michael Everard te Middelburg in 1781, die enige tientallen jaren geleden in de Indische wateren was opgevist en die volgens overlevering afkomstig zou zijn van een verongelukte Oostinjevaarder. Gezien de ravage, door de oorlog onder de klokken-met- bestemming aangericht, was deze schenking van een klok- museumstuk des te meer te waarderen. Door douairière Snouck Hurgronje-van Tets werd ons een zilveren schild van het smedengilde van Middelburg van 1705 geschonken. De conservator van het Kabinet van Natuurlijke Historie bericht ,,De door ir. J. A. Trimpe Burger geschonken collectie, die boven reeds is genoemd, bevat ook beenderen van huis dieren uit Zeeland. Deze zijn o.a. afkomstig van de bekende vindplaats tussen de strandpalen 48 en 50 aan de Noord- watering of, wat praktisch op hetzelfde neerkomt, tussen de paalhoofden 37 en 38 in de gemeente Oostkapelle. Deze vind plaats, waar de klei en humus menigmaal de sporen van bewerking door de middeleeuwse bewoners vertonen, en die ook vele scherven heeft opgeleverd, is direct zuidoostelijk (landwaarts) gelegen van de begraafplaats, die van 1832 tot 1867 aan het strand zichtbaar geweest is. De huisdieren wor den gedateerd door de artefacten en omgekeerd completeren

Archief | 1956 | | pagina 14