XI lid was benoemd wij riepen de medewerking in van dokter De Greeff inzake de eventuele verkrijging van een fotocopie van dit voor ons zo merkwaardige stuk, hetgeen met goed gevolg werd bekroond. In de vergadering van maart werd deze copie aan de leden getoond. In de Algemene Vergadering van april 1955 werd in plaats van mr. C. F. R. van Roggen tot bestuurslid gekozen mr. J. Moolenburgh, met wie mr. A. J. W. van Royen was aan bevolen. De rekening over 1954 werd goedgekeurd zij sloot met ƒ7743,65 in ontvangsten en ƒ7706,15 in uitgaven, met een goed slot derhalve van ƒ37,50. De begroting voor 1955 beliep in inkomsten en uitgaven een bedrag van 7470. Ook nu gelukte het de eindjes aan elkaar te knopen, doch bedachtzaamheid blijft t.a.v. de geldmiddelen nog steeds geboden. In de samenstelling der Commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging. Zij bleef bestaan uit mej. dr. H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr. W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Zij deed een aflevering het licht zien, waarin de serie De steden van Zeeland werd vervolgd en een laatste artikel over Latijnse scholen in Zeeland verscheen. Het bezoek aan het museum vertoonde tegenover 1954 een geringe teruggang. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 3482, waarvan 1085 jeugdige personen, aan wie tegen ver laagd tarief toegang werd verleend. Het vorige jaar bedroegen deze cijfers resp. 3632 en 1052. Het Genootschap trad in ruilverkeer met de Archaeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland, die o.a. een tijdschrift Westerheem" uitgeeft. Het fungeerde als inter mediair bij het verlenen van een rijkssubsidie aan de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek. De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen organiseerde dit jaar haar Akademiedagen voor de provinciën

Archief | 1956 | | pagina 9