XII een knappe samenvatting gegeven van datgene, wat toen over de ondergrond van Zeeland bekend was. Daarna is wederom een stilstand in de samenvattende publicaties ingetreden. De Geologische Dienst te Haarlem heeft in onze provincie ver kenningen uitgevoerd, maar de verzamelde gegevens zijn in portefeuille gebleven. In de laatste jaren zijn het wederom grondwater-problemen geweest, die de Nederlandse Organisatie voor Toegepast Na tuurwetenschappelijk Onderzoek en de Geologische Dienst aanleiding gaven een reeks grondboringen in Zeeland te ver richten en de verkregen monsters nauwkeurig te onderzoeken. Dit onderzoek ligt ook al weer een paar jaren achter ons, maar praktische moeilijkheden hebben totnogtoe wederom, tot veler teleurstelling, de publicatie belet. Op deze publicatie wachten wij om de paleontologische expositie in ons museum te moder niseren, voorzover tijd en middelen dit zullen toelaten. Een andere reeks artikelen kan in dit verband goede dien sten bewijzen de geïllustreerde beschrijving der fossiele schel pen van de Nederlandse stranden en zeegaten door C. O. van Regteren Altena, A. Bloklander en L. P. Pouderoyen, ver schijnende in het tijdschrift Basteria. Intussen tracht Uw conservator door herhaalde studiereizen naar Engeland, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en België, ten dele met steun der Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek uitgevoerd, het in Zeeland ge vonden materiaal van fossiele zoogdieren in stratigrafisch verband te brengen. Tijdens een symposion, georganiseerd door het Koninklijk Nederlandsch Geologisch-Mijnbouwkun- dig Genootschap, had hij gelegenheid enkele der daarbij be reikte resultaten voorlopig mede te delen. Juist op paleontologisch gebied zijn de natuurhistorische collecties van ons Genootschap van grote wetenschappelijke betekenis. Een expositie, die enkele grote lijnen voor het pu bliek duidelijk tracht te maken, zal altijd slechts een selectie uit het rijke materiaal kunnen bevatten. Alles uitstallen, wat men heeft, is noch didactisch noch aesthetisch ooit te verant woorden.

Archief | 1957 | | pagina 10