XIII Mutatis mutandis geldt dit laatste ook voor de recente flora en fauna van Zeeland. Bij ieder plan tot reorganisatie zal men rekening moeten houden met een magazijn, werkkamers en expositie. Deze laatste, van tijd tot tijd te verfrissen, zal altijd veel minder materiaal bevatten dan het magazijn, waaruit, onder strikte waarborgen, voor onderzoek, studie en expositie geput kan worden. Tenslotte kan worden medegedeeld dat de minister van O., K. en W. bij beschikking van 25 oktober 1956 aan Uw con servator vergunning heeft verleend tot het onder zich hebben van geprepareerde beschermde vogels en van nesten van be schermde vogels (Vogelvergunning F nr 181). Enigermate buiten boven vermelde onderdelen staat de houten gevel, die aan de westelijke buitenmuur van het gebouw is opgesteld. Daar deze tekenen van verval vertoonde werd het plan opgevat hierin te doen voorzien, en toen het Rijk de mogelijkheid van een subsidie ten behoeve van het museum opende, verzochten wij, daar het beschikbaar gestelde bedrag, behalve ten behoeve van de boven vermelde restauratie van schilderijen, toch nog niet kon worden besteed, de financiering van de restauratie van de gevel hieruit te mogen voldoen. Daar tegen schijnen comptabele bezwaren te bestaan, en de zaak werd naar Monumentenzorg geëndosseerd. Daar niet alleen de molens der goden langzaam malen, valt hierover nu niets naders te berichten. Hoewel de mogelijkheid tot reorganisatie, met name t.a.v. het museale gedeelte van het werk van het Genootschap, nog geenszins een definitieve oplossing heeft gevonden een tipje van de sluier, die wij hierover het vorig jaar moesten laten hangen, kan thans worden opgelicht. Relata referendo worde dus medegedeeld dat het Rijk, in de gedachtengang dat voor de overheid ook t.a.v. het museumbeheer in de provincie een taak ligt, gezien de geringe materiële en personele mid delen, die het Genootschap, eigenaar van het belangrijkste

Archief | 1957 | | pagina 11