VII waarin door de auteur van Microscopium het eerste exemplaar van dit werk werd aangeboden aan de secretaris-generaal als vertegenwoordiger van de minister van O., K. en W., was het Genootschap vertegenwoordigd door de heer P. J. van der Feen. In de aanhef van dit boek wordt er aan herinnerd, dat in 1656 de eerste aparte publicatie verscheen, geheel gewijd aan de microscopie, en wel het Observatorium microscopicarum centuria, geschreven door Pierre Borel, lijfarts van Louis XIV, welk boek was opgedragen aan Bestuur en Volk van Middel burg. Een exemplaar van Microscopium is door het Genoot schap ten geschenke ontvangen. Evenals het vorig jaar fungeerde het Genootschap als inter mediair bij het verlenen van een rijkssubsidie aan de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, ditmaal bestemd voor de opgravingen van de Brabers op Schouwens zuid westpunt. Het bezoek aan het museum vertoonde tegenover 1955 een opmerkelijke, doch niet wel te verklaren, teruggang. Het aan tal betalende bezoekers bedroeg 2550, waarvan 759 jeugdige personen, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd ver leend. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 3482 en 1085. In samenwerking met de overige musea in Zeeland werd voor gezamenlijke rekening een folder uitgegeven, die het bezoek moge stimuleren. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata dr. W. S. linger. Vóór- en vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. J, van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinetde heer H. Pieters. Schilderijen: dr. W. S. Unger (tijd.). Porcelein en aardewerk vacat.

Archief | 1957 | | pagina 5