VI lichtbeelden. In januari demonstreerde ir, C. Koning aan de hand van kaarten „De verlanding van het Dijkwater" in februari gaf drs M. C. Verburg zijn visie op de economische toekomst van Zeeland, waarover zich een levendige gedachten- wisseling ontwikkelde. Ir. H. Visser sloot in maart de rij der sprekers met een beschouwing over Tunnels en hangbruggen. In de Algemene Vergadering van april 1956 werd in plaats van dr. mr. N. Bolkestein, aftredend en niet herkiesbaar, gekozen jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, met wie mr. P. W. Meylink was aanbevolen. De rekening over 1955 werd goedgekeurd zij sloot met 7767,58 in ontvangsten, 7645,96 in uitgaven, met een goed slot derhalve van 121,62. De begroting voor 1956 beliep aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 7700. Ook nu gelukte het de eindjes aan elkaar te knopen, doch bedachtzaamheid blijft t.a.v. de geldmiddelen geboden, en van enig uitslaan van de vleugels kan absoluut geen sprake zijn. In de samenstelling van de Commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging. Zij bleef bestaan uit mej. dr. H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr. W. S. Unger, secretaris, en de heer H. Pieters. Zij deed een aflevering het licht zien, waarin de serie De steden van Zeeland werd vervolgd met de behandeling van de steden van Schouwen, en met een vervolg der Bijdragen tot de kennis der klederdrachten in Zeeland en haar onderling verband van 1700 tot heden hierin werden de drachten van Zuid-Beveland en de door de Walcherse en Zuidbevelandse beïnvloede drachten behandeld. Verder bevatte zij een artikel over de Walcherse Arkadia van de hand van dr. P. J. Meertens, en Inhoudsopgave van het Archief, 1925—1955. Aan diverse personen in binnen- en buitenland werden inlichtingen verstrekt of aanwijzing gegeven, waar zij nader hun licht zouden kunnen opsteken. Op de plechtige bijeenkomst op 13 september 1956 te Leiden,

Archief | 1957 | | pagina 4