XIV Revue Beige de Numismatique kon om deze reden niet ge kocht worden. Op de veiling van de verzameling-Van Kerkwijk, die ver schillende belangrijke in de collectie van ons Genootschap ontbrekende Zeeuwse noodmunten en penningen bevatte, waren het wederom de hoge prijzen, die de belangrijkste stuk ken aan ons voorbij deden gaan. Al was ook voor ieder nummer opdracht verleend tot bedragen boven de taxatieprijzen, lande lijke instellingen boden steeds tot nog hogere bedragen, en het Genootschap moest zich met enkele minder belangrijke stukken tevreden stellen. Temeer moet een en ander betreurd worden, omdat de begeerde stukken zo niet als unica, dan toch zeker als uiterst zeldzaam beschouwd moeten worden. Als voornaamste aanwinst moet thans genoemd worden een nooddaalder van Zieriksee van 1576, een koop, bestaande uit diverse naslagen en valse exemplaren van Middelburgse nood munten in zilver, lood, koper en papier, benevens twee loden noodmunten van Zieriksee. Omtrent het gebruik der verzameling valt dit jaar niets bijzonders te vermelden. Ten aanzien van de afdeling Schilder ij en kan worden medegedeeld dat vanwege het rijk wederom door de heer N. van Bohemen een zevental schilderijen werden gerestau reerd, w.o. het gezicht op Vere. Dit laatste kwam niet alleen aanmerkelijk verjongd en verbeterd terug, maar daarbij was ook de signatuur van de schilder te voorschijn gebracht Jan Batus Segars, 1669. Dit, gepaard aan een zekere mate van overeenkomst met het gezicht op Vlissingen van de hand van ,,de onbekende Petrus Segaer of Seghers" in het Stedelijk Museum aldaar (zie jaarverslag Ned. Historisch Scheepvaart Museum 1916/17, en Jaarverslag gemeente-museum Vlissin gen 1932), zou tot identificatie van auteur willen doen conclu deren. Het definitieve antwoord hierop kan echter eerst worden gegeven als door restauratie van het Vlissingse stuk de ver onderstelling wordt bewaarheid van de conservator van het

Archief | 1958 | | pagina 12