IX Aan de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek werd een eenmalig subsidie van 100 verleend ten behoeve van de uitgave van het Zeeuws dialectwoordenboek. Een bijdrage werd geschonken aan het Comité, dat zich overbrenging van het stoffelijk overschot van Z. D. H. Prins Willem V naar de koninklijke grafkelder in de Nieuwe Kerk te Delft ten doel stelde. Dit Comité had zich daartoe gewend tot Nederlandse instellingen en ondernemingen, die reeds bestonden in 1806 het overlijdensjaar van de Prins als vertegenwoordigers van ,,het Nederlandse volk". Uw bestuur was hiertoe te gereder bereid daar Prins Willem V van het begin (1769) af als pro tector van het Genootschap heeft gefungeerd. Aan diverse personen in binnen- en buitenland werden inlichtingen verstrekt of aanwijzing gegeven, waar zij nader hun licht zouden kunnen opsteken. Het bezoek aan het museum vertoonde tegenover 1956 een kleine vooruitgang. Het aantal betalende bezoekers be droeg 2669, waarvan 623 jeugdige personen, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd verleend. Het vorig jaar be droegen deze cijfers resp, 2550 en 759. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata dr. W. S. Unger. Vóór- en vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Schilderijen dr. W. S. Unger (tijd.). Porcelein en aardewerk vacat. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester.

Archief | 1958 | | pagina 7