X De conservator der Zelandia Illustrata bericht dat dl. IV van de catalogus, aan Portretten en Personalia gewijd, in druk is verschenen. De vernieuwing der beschrijving van onze atlas, die in 1931 opende met de catalogus van kaarten en plattegronden, is hiermede voltooid. Gedurende deze kwart eeuw zijn weer talrijke aanwinsten verworven de wijze van behandeling daarvan maakt nog een punt van overweging uit. Over 1957 valt van bijzondere aanwinsten geen gewag te maken. Aan belangstellenden konden diverse afbeeldingen worden getoond of inlichtingen worden verstrekt. De conservator der afdeling Vóór- en vroeg-his- torische voorwerpen en van het Kabinet van Natuurlijke Historie zond het volgende gecombi neerde verslag in: ,,De heer N. J. de Regt te Geervliet heeft in brieven aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland en aan de Archaeologische Werkgemeenschap voor Westelijk-Neder- land de aandacht erop gevestigd dat de opbrengsten der schelpenzuigerij in de Wester-Schelde achteruitlopen en dat het dus zaak is nu nog de gelegenheid waar te nemen in openbare musea collecties zowel van de mollusca als van de tegelijk daarmee opgehaalde zoogdierbeenderen bijeen te brengen. Met deze opvatting van de heer De Regt kunnen wij ons geheel verenigen. Enkele musea, waaronder het onze, en enige particulieren zijn in dezen diligent. Wil het verzamelen werkelijk betekenis hebben, dan moet het met kennis van zaken geschieden en is geduldig zoeken met medewerking van directie en personeel van de schelpenzuigerij vereist. Van de particulieren, die zich in dit opzicht verdienstelijk maken, noem ik de heer W. F. Guilonard te Oostvoorne, die steeds bereid is uit zijn moeizaam bijeengebrachte collectie materiaal belan geloos aan wetenschappelijke musea af te staan. Ook de heer W. M. van Weert te Vlissingen wendde zich met een gewaar deerd aanbod van medewerking tot ons. Het Genootschap participeerde in een tocht voor het vissen van fossielen met het vaartuig Zz 8 van de heren Schot te Zieriksee. Van het

Archief | 1958 | | pagina 8