VI memoriepost op de begroting voor 1958 te volstaan. Geheel na aan de verwezenlijking was de zaak overigens niet. Van het bedrag van minimaal 40.000, dat naar mening van deskun digen voor uitgaven van beheer en onderhoud van gebouw en verzamelingen nodig zal zijn om van verbouwing en uitbrei ding maar te zwijgen was maar een gedeelte bijeen, en met een aan de eisen voldoende voorziening in de behoeften der afdeling Natuurhistorie was niet eens rekening gehouden. Gezien de grote kosten, zelfs aan een bescheiden opzet ver bonden, gezien daarnaast het financieel uitzicht boven vermeld, staat te vrezen dat die ijskast-periode van langere duur zal zijn dan ons lief is. Voorlopig moet noodgedwongen ons devies zijn, naar het woord van een bekend staatsman uit de Wil- helminische periode der Duitse geschiedenis es wird wieder weiter gewurstelt. Maar het museum is en blijft, in meer dan één opzicht, een smartenkind. In het afgelopen jaar had het Genootschap het verlies te betreuren van 1 directeur en 16 leden 8 daarvan bedankten, 9 ontvielen ons door de dood. Op de jaarvergadering werden 36 nieuwe leden benoemd, die op één na allen hun benoeming aanvaardden. Als directeur werd benoemd jhr. G. H. A. van Kinschot, ambachtsheer van Nieuwland en Aagtekerke. Het Genootschap telt thans 15 directeuren en 548 leden van deze zijn resp. 8 en 308 in Zeeland gevestigd. Gedurende het winterseizoen werden door vier leden waarvan twee „onverplicht" en een gast lezingen gehouden die goed gemiddeld door 33 leden werden bezocht. In de novemberbijeenkomst sprak dr. P. Schierbeek over Gehoor en slechthorendheid. Ir. W. G. Beeftink hield in de decembervergadering een voordracht over „Het Deltaplan en zijn gevolgen voor flora en fauna", toegelicht door lichtbeelden, ten dele in kleuren. In januari behandelde dr. mr. F. Gosses „Neutraliteit in de internationale politiek". De heer B. Pfaeltzer bood in de februarivergadering in antwoord op de vraag „Hoe zijn wij", psychologische opmerkingen over het Neder landse volkskarakter deze voordracht was het best bezocht

Archief | 1958 | | pagina 4