XII fossielen te verzamelen van de bodem van de Wester-Schelde. In de diepe geul voor Terneuzen werden ditmaal een aantal resten van Cetacea uit het Diestien opgehaald. Door ruiling met het Zoölogisch Museum te Amsterdam kreeg het Genootschap o.a. de beschikking over belangrijk materiaal van de wolharige neushoorn, Coelodonta antiquitatis, uit het Pleistoceen. Tijdens een excursie van de Nederlandse Malacologische Vereniging onder leiding van de heer W. M. van Weert te Vlissingen bleek de zandplaat de Hoge Springer in de Wester- Schelde een rijke vindplaats van fossiele schelpen te zijn. Betreffende de Niet-Europese mollusc a, die enigszins buiten het kader onzer verzamelingen zijn geraakt, valt niets te vermelden. Dames en Heren. Voor de laatste maal heeft zoëven onze concierge de deur voor U geopend. Het ernstig auto-ongeluk, dat anderhalf jaar geleden hem en vooral zijn vrouw heeft getroffen, is oorzaak van de omstandigheid dat zij hun taak, die zij menen niet meer naar behoren te zullen kunnen vervullen, m.i.v. 1 juni a.s. zullen neerleggen. Uw bestuur heeft hiervan met leedwezen kennis genomen, doch kon niet anders doen dan aan het echtpaar Van Hesselingen-Roelse het gevraagde ontslag te verlenen, de wens en de hoop uitsprekend dat zij nog lang van hun rust zullen mogen genieten. Voor de laatste maal ook heeft Uw secretaris voor U het jaarverslag uitgebracht: het volgend jaar staat een minder ingewijde, maar jongere en dus geschiktere voor U. Over de redenen die er toe hebben geleid geen nieuwe verkiezing te aanvaarden moge ik zwijgen. Ik kan U echter de verzekering geven dat ik in de mij resterende functies de belangen van het Genootschap, zolang mij zulks gegeven zal zijn, gaarne zal blijven behartigen.

Archief | 1959 | | pagina 10