VIII gebouw werd opgesteld, vertoonde de laatste jaren ernstige tekenen van verval. Daartoe in staat gesteld door een rijks subsidie van 2000, is dit belangrijk overblijfsel van laat middeleeuwse architectuur onder leiding van ir. H. de Lussanet de la Sablonière door de aannemer D. M. Geuze hersteld. Aan ir. De Lussanet komt de dank van het Genootschap toe voor de goede zorgen, die hij hieraan heeft willen besteden. Aan diverse personen in binnen- en buitenland werden inlichtingen verstrekt of aanwijzing gegeven, waar zij nader hun licht zouden kunnen opsteken. Het bezoek aan het museum vertoonde tegenover 1957 een niet onbevredigende stijging, al werd het cijfer van 1954 en 1955 nog niet gehaald. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 2951, waarvan 881 jeugdige bezoekers, aan wie tegen verlaagd tarief toegang werd verleend. Het vorig jaar bedroe gen deze cijfers resp. 2669 en 623. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata dr. W. S. Unger. Vóór- en vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer): de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Geschiedkundige voorwerpen de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten de heer J. de Bree. Munt- en penningkabinet de heer H. Pieters. Schilderijen dr. W. S. Unger (tijd.). Porselein en aardewerk vacat. Kabinet van Natuurlijke Historie de heer P. J. van der Feen, biol. docts. Niet-Europese mollusca de heer L. de Priester. De conservator der Zelandia Illustrata be richt dat ten behoeve van diverse belangstellenden afbeel dingen werden getoond of inlichtingen werden verstrekt, terwijl ook bemiddeling werd verleend bij het maken van fotografische reprodukties. De aanwinsten waren niet onbe-

Archief | 1959 | | pagina 6