XI Van mevrouw J. E. Meyer-Jurry te Voorburg ontvingen wij een lijstje met voorbeelden, uitgevoerd in wit garen, voor het borduren der hemdbiezen van Axelse boeren. Dit is ver vaardigd door Martina Dees te Hoek in 1788. Een zilveren tabaksdoos en een gekleurd jak van de Kad- zandse dracht (2e helft vorige eeuw) ontvingen wij van N.N. Een dergelijke grote en belangrijke aanwinst als boven genoemd benadrukt de wenselijkheid van ruimere en betere expositie-mogelijkheden, waaraan bij de huidige stand der middelen echter niet valt te denken. Het onderzoek en het inventariseren der verzameling heeft dit jaar voortgang gevonden, doch een en ander is zeer tijd rovend. De werkzaamheden bevinden zich echter in een ver gevorderd stadium hopelijk komen zij dit jaar gereed. De conservator van het Munt - en penningkabinet berichtte dat niets bijzonders was te vermelden. Ten aanzien van de afdeling Schilderijen valt niets anders te vermelden dan de verheugende mededeling, dat de minister van O., K. en W. voor 1959 een subsidie van 4.000 heeft toegekend voor voortzetting van de restauratie van schilderijen. Reeds in het najaar van 1958 zijn een aantal te behandelen doeken naar de restaurateur, de heer N. van Bohemen, gegaan daar de kosten van de restauratie ver moedelijk onder het toegestane bedrag zullen blijven zullen nog enkele andere in 1959 kunnen volgen. Het volgend verslag zal hierover dus meer berichten. Van de afdeling Porselein en aardewerk valt niets te berichten. De conservator van het Kabinet van Natuurlijke Historie deelt mede Uw conservator nam deel aan een tocht met de Zz 8, ge organiseerd door een kring van belangstellenden te Zieriksee en Haamstede met het doel met behulp van een mosselkor

Archief | 1959 | | pagina 9