VI middeld 25 leden werden bezocht. Waar in beide vorige jaren dit 33 bedroeg, is hier dus een even onverklaarbare als be treurenswaardige achteruitgang te constateren. Aan afwisse ling en actualiteit ontbrak het in ieder geval niet, en zij, die ons Genootschap te zeer historisch ingesteld achten, kunnen althans hierin geen argument voor hun mening vinden. In de novemberbijeenkomst hield dr. D. Barends aan de hand van een reeks kleurendia's een voordracht over „Enkele aspecten van het leven en het onderwijs in de Verenigde Staten". De heer L. van den Boogert besprak in de december- bijeenkomst „De A.B.C. dienst en de B.B. in Zeeland". In januari hield dr. B. J. ter Bals een voordracht over „Ziekte als maatschappelijk vraagstuk" in de februaribijeenkomst sprak mr. J. F. Hornstra over „Sociale aspecten van de ver oudering der Nederlandse bevolking". In maart hield drs. F. Pos aan de hand van een serie prachtige lichtbeelden een causerie over „Een reis naar Griekenland", waartoe ook de leden van het Nederlands Klassiek Verbond toegang hadden. In de Algemene Vergadering van 30 april 1958 werd in plaats van mr. J. A. E. Rink, aftredend en niet herkiesbaar, tot voorzitter gekozen mr. J. Moolenburgh de tweede plaats op de aanbeveling werd ingenomen door jhr. I. F. den Beer Poortugael. In de vacature-mr. Moolenburgh werd gekozen de heer B. Pfaeltzer, met wie dr. B. J. ter Bals was aan bevolen. De rekening over 1957 werd goedgekeurd; zij sloot met een totaal van ƒ8.118,83 en een goed slot van ƒ312,43. De begroting voor 1958 werd vastgesteld op ƒ8.100. In de samenstelling van de Commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging zij bleef bestaan uit mej. dr. H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr. W. S. linger, secretaris, en de heer H. Pieters. Zij deed een bundel het licht zien waarin de reeks bijdragen tot de kennis der klederdrachten in Zeeland werd vervolgd met de behandeling van de door de Walcherse beïnvloede drachten (Axel, Land van Kad- zand), en waarin verder waren opgenomen een artikel van

Archief | 1959 | | pagina 4