Tot de belangrijkste aanwinsten behoren jakken, rokken en schorten van de Thoolse en Schouwse dracht, die door de vriendelijke bemiddeling van notaris Rlindenbach te St. Maartensdijk, aan het museum werden geschonken. Het munt- en penningkabinet werd verrijkt door de aankoop van gilde- penningen en -draagtekens van Middelburg en Aardenburg. De reeds belangrijke verzameling gildepenningen werd door deze aankoop met zeldzame exemplaren aangevuld. Met betrekking tot de afdeling schilderijen kan onder verwijzing naar hetgeen hierover in het vorige verslag is vermeld, worden medegedeeld, dat gedurende het verslagjaar een 15-tal schilderijen werd gerestaureerd. Met de restauratie dezer inmiddels terugontvangen doeken was een bedrag van 3.975,gemoeid, welk bedrag van het Rijk werd terug ontvangen. Momenteel bevinden zich nog 9 doeken bij de restaurateur, de hper N. van Bohemen. De restauratie hiervan zal een bedrag van 1.925,vergen, terwijl met rijkssubsidie mogelijk nog andere restau raties zullen kunnen volgen. Aan de herdenkings-tentoonstelling van Aart Schouman, welke van medio augustus tot en met september 1960 in het Dordrechts Museum werd gehouden, werd medewerking verleend door inzending van een olieverfschilderij op paneel, portret van Jacobus Perkois, door Aart Schouman. Van de afdeling porselein en aardewerk valt niets te berichten. De conservator van het kabinet van natuurlijke historie deelt mede: Afdeling natuurlijke historie. Aanwinsten: Middenvoetbeenderen van rund. met middeleeuwse bewerking. Vind plaats Zanddijk, gemeente Veere. Verzameld en geschonken door de Heer W. Jobse te Vrouwenpolder. Huisdierbeenderen gevonden bij opgravingen van middeleeuwse en oudere nederzettingen in Zeeland. Verzameld en geschonken door Ir. J. A. Trimpe Burger te Amersfoort. Wetenschappelijk onderzoek en uitleningen: Mevrouw Dr. A. J. van Bork-Feltkamp te Amsterdam kwam gereed met onderzoek en beschrijving van menselijke schedels en andere been deren uit oude begraafplaatsen in Zeeland. Een uitvoerige studie hierover wordt ter publicatie aangeboden aan de redactie van het Archief van ons Genootschap. Op verzoek van het Zoölogisch Museum der Universiteit van Amsterdam zijn op een daar gehouden tentoonsteling, getiteld „Ijs tijden", ingezonden enige zoogdier-fossielen uit het pleistoceen van Zee land. Zowel het Rijksherbarium te Leiden als het Laboratorium voor XI

Archief | 1962 | | pagina 11